Fontos azonban hangsúlyozni, hogy sem érintett betegről, sem betegség-gyanús esetről nincs tudomása az egyetemnek. A PTE a továbbiakban is a maximális óvatosság elvének szem előtt tartásával, és az illetékes szakhatóságok szakmai útmutatásának megfelelően jár el.
A PTE minden kÃnai hallgatójával felvette a kapcsolatot elektronikus úton. Az elÅ‘zetes belsÅ‘ felmérésbÅ‘l kiderült, hogy a hallgatók többsége biztosan nem érintett, hiszen vagy eleve Magyarországon maradt a vizsgaidÅ‘szakban és azután, vagy ha utazott is, nem hagyta el Európát.
Azok a hallgatók, akik hazautaztak KÃnába a szünetben, visszaérkezésüket követÅ‘en a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) protokolljának megfelelÅ‘en kitöltik a szakhatóság által e célra összeállÃtott kérdÅ‘Ãvet. Ezek kiértékelését követÅ‘en, szükség esetén azonnal további vizsgálatokat tud végezni a PTE Klinikai Központ (KK). Ha a KÃnából hazatért hallgatók közül bárkinél a megbetegedés tünetei jelentkeznének, a PTE KK SürgÅ‘sségi Betegellátó Osztályán a beteg járványügyi elkülönÃtését is biztosÃtani tudják, és a protokoll szerint biztonságosan megszervezik az ellátását.
Nagy hangsúlyt fektet a PTE a prevencióra: a közösségi terekben magyar, angol és kÃnai nyelvű feliratokkal hÃvja fel erre a figyelmet, illetve kézfertÅ‘tlenÃtÅ‘ket helyez ki a campusokra, mÃg a vizes blokkokba a WHO irányelvei alapján tájékoztatókat tesz ki a helyes kézmosásról, és higiénés kézfertÅ‘tlenÃtésrÅ‘l.
Magyarország első egyeteme minden tőle telhetőt megtesz az egyetemi polgárok és a lakosság védelme, egészsége megőrzése és biztonsága érdekében.
Forrás: PTE