2010. december 23-án 17:00 órakor sok szeretettel várunk mindenkit, Pécs egyik legszebb és legÅ‘sibb szakrális terében, egy közös karácsonyvárásra. Lázár Balázs, 1997 júniusában végzett a SzÃnház- és Filmművészeti Egyetem szÃnész szakán, ekkor jelent meg elsÅ‘ verspublikációja is. Azóta folyamatosan publikál. 2000-ig a Pécsi Nemzeti SzÃnház tagja volt - 1999-ben KözönségdÃjas - és a Jelenkor szellemi gravitációja hatott rá ebben az idÅ‘ben. 2000/2001-ben Fulbright ösztöndÃjasként tanulta Kaliforniában a három nagy szÃnházi stÃlust: commedia dell’ arte-t, melodrama-t és clown-t. 2001-tÅ‘l a VÃgszÃnházban játszik és a SzÃnművészeti Egyetemen vezet Maszk kurzusokat. Tagja a SzépÃrók Társaságának és a JAK-nak. A szÃnészet mellett verseket is Ãr, az est során válogatást hallgathatunk meg 500 év magyar békeverseibÅ‘l.
A versekben 500 évet Ãvel át a békevágy, a háború, a szenvedés, a hányattatások, a megaláztatások ellenpontjaként s e békevágy kimondva- kimondatlanul összekapcsolódik a költÅ‘k Istenkeresésével, hitével. Eleink békevágya, érzelmileg és értelmileg nem különbözik a miénktÅ‘l. Érezték és érezzük, tudták és tudjuk, hogy a béke a lét, az alkotás, az értékteremtÅ‘ munka és az örömszerzés feltétele. De az is kihallik a sorokból, hogy ezért küzdeni kell. Cselekedni érte. A társadalmi, de az egyéni belsÅ‘ békéért is.
Az estben a versek szinte válaszolnak egymásra, továbbgondolják egymást a nÅ‘-férfi, feleség-férj, anya-apa keretjátékában, hogy a sok kihÃvást rejtÅ‘ XXI. század elején, az alkotók a maguk művészi eszközeivel tegyenek hitet a békesség, a magyar költészet és az egyetemes emberi értékek mellett.
HelyszÃn: Cella Septichora Látogatóközpont – Pécs, Szent István tér
A részvétel ingyenes.