SNI-s diákok Szépíró Versenyének megyei döntője az ANK-ban!

Közélet
PDF
A Sajátos Nevelési Igényű Tehetségeket Segítő Tanács, felhívást tett közzé honlapján, amelyben Országos Szépíró Versenyre invitálja az érintett gyerekeket és felkészítő tanáraikat és a téma iránt érdeklődőket. A verseny megyei döntőjét 2012. március 21-én, 10 órától rendezik az Apáczai Nevelési és Általános Művelődési Központban.


A rendezvény megnyitója 9.45-kor lesz az ANK Színháztermében, a diákok 10 órától 11-ig írnak, majd körülbelül 12.30-kor lesz a díjkiosztó ünnepség.
A verseny célja, hogy pozitív megerősítést kapjanak további tanulásukhoz a sajátos nevelési igényű gyerekek.

Az ANK, mint Akkreditált Kiváló Tehetségpont, aktívan részt vesz a verseny lebonyolításában, ahol 97 kisdiák mutathatja meg szépírását Baranyából, 4 kategóriában. Kategóriánként az első három helyezettet díjazzák, akik egyben továbbjutói is lesznek a megyei fordulónak a budapesti országos versenyre.

Az 1-2., 3-4., 5-8. osztályosok és a gimnazista tanulók, korosztályuknak megfelelő irodalmi szöveget fognak másolni. Miközben a zsűri értékeli a másolt szöveg összképét, elhelyezését a lapon, a sorok harmóniáját, stb., azon is dolgoznak, hogy minél több pozitív megerősítést adjanak a versenyzőknek.

A hozzászólásokat lezártuk. Nem küldhet több hozzászólást.

Hirdetés
Hirdetés