Re:public - nyit a kommunikáció tanszék galériája

2012. április 30. hétfő, 06:56 Közélet
PDF

Április 30-án, a Zsolnay Fesztivál keretei között nyílik meg a re:public galéria, a PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék új kiállítóhelye. Az első prezentáló, Bodó Márton, underground plakátokat gyűjtött egybe. Lesz ezen kívül Flash Art lapbemutató sőt dj-k, video jockey-k, valamint festőművészek párbaját is végignézhetik az újdongságokra nyitott fesztiválozók.

 



16.00 KöszöntőSzijártó Zsolt, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék vezetője
16.10 A re:public galéria megnyitása. A Galériát megnyitja: Márta István, Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, a jelenlévőket köszönti: Zeller Gyula, a PTE rektorhelyetteses és Fischer Ferenc, a PTE Bölcsészettudományi Kar dékánja.

16.30 Rejtőzés a fényben. Underground plakátok Bodó Márton gyűjtéséből. A kiállítást megnyitja: Havasréti József, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék oktatója

17 órától Flash ArtHungary lapbemutató. A magyar Flash Art a nemzetközi Flash Art lapcsalád hazai kiadású testvérlapja. A több mint 40 éve, több mint 80 országban terjesztett folyóirat magyar mutációja 2012 januárjában indult útjára, kéthavonta megjelenő, közel száz oldalas kortárs művészeti magazin formájában. A Flash Art – a kortárs magyar művészet helyzetének megváltoztatásárakettős missziót vállalt: a nemzetközi szaksajtó meghódítását a Flash Art International segítségével, valamint egy szélesebb hazai közönség megmozgatását. A lap magyar kiadásáról Rieder Gábor főszerkesztővel és Készman Józseffel, a Műcsarnok kurátorával Beöthy Balázs, az exindex folyóirat főszerkesztője beszélget

18.30-tól  HARTS: DJ-VJ-LIVE PAINTING PÁRBAJ (közreműködik: Jakócs Dorottya, street art művész)
A Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék hallgatói ezúttal zenei- és látványfelelősként mutatkoznak be a Negyedben; épületvetítések, koncert- és partyvizuál területén már többször kipróbált duó, illetve a party-szcénában ismert lemezlovászok, dj-k alkotják a csapatot. A zenei repertoár igen tág: „a dubsteptől a drum’n'bass-ig, a minimáltól a dutchhouse-ig, a moombahtontól a breaksig, a legpiszkosabb elektró számoktól a glitch-ig bármi megszólalhat”. A mozgóképes látvány a megszokott: tört minták, torzított koloritok, minimalista alakzatok, szövegformátumok. Dj-kboci (SpaceInhalerz), chromeshelter (SpaceInhalerz) és PersistentTremor, visual: habermas and co.

A hozzászólásokat lezártuk. Nem küldhet több hozzászólást.

Hirdetés
Hirdetés