Személyzeti pihenő Rotarys segítséggel

2012. június 13. szerda, 14:46 Bereczki Lajos Közélet
PDF

Ismét a Pécsi Rotary Club jóvoltából gyarapodott a pécsi Gyermekklinika egy új személyzeti pihenő szobával. A helyiséget szerda délelőtt adták át a klinika és a Club vezetőinek köszöntő szavai után. A pihenő szobára nagy szükség van, hiszen az Onkohematológiai Osztályon ápolt kis betegekhez az átlagosnál is több energia és odafigyelés kell.
 

Dr. Ottóffy Gábor volt a kezdeményezője a klinika részéről a pihenő létrehozásának, elmondása szerint itt az osztályon nem csak a gyógyszereknek, hanem a mosolyoknak is gyógyító hatásuk van. Ehhez azonban olyan feltételekre - például kipihent személyzetre és pihenőhelyre - amelyet önerőből képtelenek megteremteni. Egy alkalommal a Rotary pécsi találkozóján vett részt, itt javasolta a tagoknak, hogy próbáljanak a súlyos beteg gyerekeken úgy segíteni, hogy most nem orvosi műszerbe, hanem a „humán erőforrásba” fektetnek be. A jelenlévőknek megtetszett az ötlet és támogatásukról biztosították az osztályvezető szakorvost.

A szükséges pénz összejött a Club gyűjtésének köszönhetően, így megvalósulhatott a pihenőszoba, amelynek érdekessége, hogy a kivitelezésben, konkrétan a festésben a beteg gyerekek szülei is részt vettek. Az összegyűlt pénzt az Eurakvilo Alapítványnak utalták át, mely alapítvány a berendezések beszerzésében vett részt.
  Nem csak ezen a területen kaptak segítséget, belsőépítész is csatlakozott a támogatókhoz, név szerint V. Harcos Kornélia, aki igazán remek munkát végzett és nem mellesleg szintén Rotary tag. Minden esetben felmerül, hogy nem jött volna jobban az osztálynak egy infúziós pumpa, vagy bármilyen más orvosi műszertette fel a kérdést mintegy önmagának dr. Ottóffy Gábor, hogy aztán meg is válaszolja. A Tölösi Péter Alapítványtól szerencsére kapnak ilyen jellegű segítséget, viszont ha nincs kinek dolgozni ezekkel az eszközökkel, akkor baj van. Ezért gondolták most fontosabbnak, hogy a gyerekek gyógyításáért küzdő személyzet munkakörülményein javítsanak.

Bebesi György a Pécsi Rotary Club elnöke a majd nyolcszázezer forint összegyűjtésének folyamatáról beszélt. Elmondta, hogy az ötlet befogadása után 2011-ben meghívták egy jótékonysági koncertre a Benkó Dixieland Bandet, amely Benkó Sándor vezetésével  szívesen jött és segített, így a koncert belépőjegyeiből összegyűlt pénzt ebbe az alapba tudták tenni, csakúgy, mint az idei Rotary Bál bevételének egy részét. V. Harcos Kornélián kívül egyébként a Club kincstárnoka Eördögh Zsolt építész is részt vett a pihenőhely tervezésében, aki menedzselte és tanácsadással segítette a projektet. Bebesi György szerint jól sikerült a szoba kialakítása és berendezése, az egyik orvos miután megtekintette azt mondta, hogy szeretet van a helyiségben. Talán ennél nagyobb elismerést nem is adhattak volna az itt dolgozók.






Csendélet a pihenőszobában



Mindent a praktikum vezérelt



A Rotarysok megtekintik a szobát



Bebesi György (balról) V. Harcos Kornélia Kalmár Nagy Károly és Ottóffy Gábor : mindannyian elégedettek voltak a látottakkal




Az ötletgazda: dr. Ottóffy Gábor osztályvezető főorvos




 A Rotary Club elnökeBebesi György

 

Hozzászólások

 
0 #2 Kornélia 2012-06-14 07:37
Gyönyörű lett a szoba, remélem senki nem irigykedik miatta!!! Szerintem emberfeletti munka, amit a rákos kisgyerekek mellett végeznek a szakemberek, az ebben a helyiségben eltöltött öt perc pihenő is segítheti őket.
Idézet
 
 
0 #1 Városi 2012-06-14 05:55
Megint a Rotary! Gratulálok nekik, ennyi erőfeszítést és segítséget talán más civil szervezet nem is ad a városban.
Idézet
 

A hozzászólásokat lezártuk. Nem küldhet több hozzászólást.

Hirdetés
Hirdetés