Diese Domain ist bereits registriert
Domain verwalten
Bár már egy tele nézőtérnyi ember részesülhetett a kertmozi élményében idén nyáron Pécsett, így kijelenthetjük, hogy a próbaút jól sikerült, azonban a hivatalos indulása csak július 4-én lesz az Apolló programnak. A Zsolnay Negyedben a Bóbita Bábszínház szabadtéri színpadán kéthetenként szerdán vászon feszül, a háttérben pedig a vetítőgép semmivel sem összetéveszthető duruzsolása hallatszik. Önfeledt nyári kikapcsolódás a Hold fényénél.
Idén nyáron az Apolló Mozi nem zár be, csak átszáll pár utcával arrébb, a Zsolnay Kulturális Negyedbe. Nyári Tábor '35 címmel, az Apolló ArtMozival és a Bóbita Bábszínházzal közösen a Negyedben kertmozizást szerveznek a bábszínház Szabadtéri színpadára. Július 4-től kéthetente öt alkalommal mutatnak be (hamarosan lejáró jogdíjaik miatt magyar moziban már nem vetíthető) Cirko-klasszikusokat a Hold alatt (esőhelyszín a Bóbita nagyterme). Az öt szerzői film mintegy 40 díjat és 26 jelölést gyűjtött be a nemzetközi filmversenyeken.
Ha ennyi különlegesség nem lenne elég, még azt is hozzátették a szervezők, hogy a filmeket egy eredeti és igazi 35 mm-es tábori gépről, egy Carl Zeiss optikával felszerelt TK 35-ről pergetik, a világ legfiatalabb gépésze - Tóth Marci - segítségével. A tejjel-mézzel büfét a Café Griff adja, de mindenki hozhat otthonról bármit, akár piknik kosárkát kockás terítővel, sör-bor-pezsgőt és még cigizni is lehet! A 21 órakor kezdődő vetítésekre 500 Ft a belépő.
Az első (hivatalos) vászonraszállás tárgya: A legtöbb ember Kínában él. Kilenc tehetséges, fiatal rendező alkotása ez a külön epizódokból álló játékfilm. A történeteket a Norvégiában létező nyolc politikai párt ideológiája inspirálta. Mindegyik egy vidéki benzinkút körül játszódik, a választások előtti napon.
Az Apolló további expedíciói:
Július 18 - Aaltra
Augusztus 1 - Torremolinos 73 - Szex, hazugság, super 8-as
Augusztus 15 - Ádám almái
Augusztus 29 - Mianyánk kivan
Hozzászólások