SNI-s tanulók versenyeztek

2014. március 12. szerda, 13:26 Fábián Mária Közélet
PDF
A sajátos nevelési igényű tanulók III. országos szépíró versenyének Baranya megyei döntőjét a Pécs-Baranyai Tehetségsegítő Tanács és az ANK Tehetségpont 2014. március 6-án rendezte meg Pécsett. A majdnem másfél száz diák öt korcsoportban versengett az ANK-ban.


A Sajátos Nevelési Igényű Tehetségeket Segítő Tanács (SNI-TST) a 2013/2014-es tanévben harmadik alkalommal hirdette meg országos szépíró versenyét, amelynek megyei koordinátora és a megyei döntő lebonyolítója hagyományosan az ANK.
A versenyre Baranya Megyéből 39 iskola 415 tanulója nevezett be 5 kategóriában.

A kategóriák:

1. Általános iskola 1.-2. osztály
2. Általános iskola 3.-4. osztály
3. Általános iskola 5.-6. osztály
4. Általános iskola 7.-8. osztály
5. Gimnáziumok, középiskolák, szakiskolák
 
A 2013. november 20. és december 20. között lebonyolított iskolai fordulóból 148 tanuló jutott tovább a megyei döntőbe. A háromtagú zsűri (dr. Pandúr József festőművész, Hegedüsné Mánfai Zita a Pécsi Tankerület pedagógiai szakmai szolgáltatási referense, Bereczkiné Fábián Mária kommunikációs szakember, rajztanár) kategóriánként 4 versenyzőt díjazott, közülük az első három helyezett jutott tovább az országos döntőbe, amelyet Budapesten rendeznek 2014. április 12-én.
A résztvevők a Nevelési Központ ajándékaként, miközben az eredményhirdetésre várakoztak, megnézték a Hamupipőke című táncjátékot, az intézmény táncművészet tagozatasainak előadásában.



A zsűritagok döntöttek a helyezésekről (balról: Hegedűsné Mánfai Zita, dr. Pandúr József és Bereczkiné Fábián Mária)
 

A díjazottak:

I. kategória (1. - 2. évfolyam)
 

1. díj:    Dékány Alina    Kozármislenyi Janikovszky Éva
Általános Iskola     Kozármisleny

2. díj:    Märcz Roland    Kodolányi János Német Nemzetiségi
Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola    Pécsvárad

3. díj:    Kófiás-Horváth
Rebeka    Lánycsóki Általános Iskola
és Alapfokú Művészeti Iskola    Lánycsók

különdíj:   Kolovics Gábor    Zrínyi Miklós Középiskola
Tinódi Lantos Sebestyén Általános Iskolája    Szigetvár
 
 
2. kategória (3. - 4. évfolyam)
 

1. díj:    Horváth Réka    Baptista Szeretetszolgálat EJSZ
Széchenyi István Gimnáziuma,
Szakközépiskolája, Általános Iskolája és
Sportiskolája, Radnóti u. 2.    Pécsvárad

2. díj:    Halmi Kata Csilla    Mecsekaljai Általános Iskola
Köztársaság Téri Általános Iskola    Pécs

3. díj:    Bagó Szintia    Pécsi Református Kollégium
Gimnáziuma, Szakközépiskolája,
Szakiskolája, Általános Iskolája
és Óvodája    Pécs

különdíj:    Jancsi Boglárka    Zrínyi Miklós Középiskola
Tinódi Lantos Sebestyén
Általános Iskolája    Szigetvár
 
 
3. kategória (5. - 6. évfolyam)
 

1. díj:    Hofecker Dalma    Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola,
 Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti
 Iskola 2. Sz. Általános Iskolájának    Pécs

2. díj:    Riszt Helga Barbara    Zrínyi Miklós Középiskola Tinódi Lantos
Sebestyén Általános Iskolája    Szigetvár

3. díj:    Orsós Karina    Zrínyi Miklós Középiskola Tinódi Lantos
Sebestyén Általános Iskolája    Szigetvár

különdíj:    Bazsika Attila    Mohács Térségi Általános Iskola    Mohács
 
 
4. kategória (7. - 8. évfolyam)
 

1. díj:    Berki Manuéla    Zrínyi Miklós Középiskola Tinódi Lantos
Sebestyén Általános Iskolája    Szigetvár

2. díj:    Lippai Anita    Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola,
 Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti
 Iskola 1. Sz. Általános Iskolájának    Pécs

3. díj:    Buji András    Kodolányi János Német Nemzetiségi
Általános Iskola és Alapfokú
Művészeti Iskola    Pécsvárad

külön-díj:    Orsós Annamária    Kodolányi János Német Nemzetiségi
Általános Iskola és Alapfokú
Művészeti Iskola
Geresdlaki Német Nemzetiségi Tagiskolája    Geresdlak
 
 
5. kategória (9. - 10. évfolyam)
 

1. díj:    Gyurász Rebeka
Anna    Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola,
 Gimnázium, Kollégium, Alapfokú
Művészeti Iskola 2. Sz. ÁltalánosIskolája    Pécs

2. díj:    Ornódi Gerda    Zrínyi Miklós Középiskola Tinódi Lantos
 Sebestyén Általános Iskolája    Szigetvár

3. díj:    Tóka Patrik    Zrínyi Miklós Középiskola Tinódi Lantos
 Sebestyén Általános Iskolája    Szigetvár

különdíj:    Barkó Kinga    Mohács Térségi Általános Iskola    Mohács
 
A szervezők gratulálnak a résztvevőknek, a továbbjutott versenyzőknek további sikeres versenyzést kívánnak! Köszönik a kollégák lelkes felkészítő munkáját!

 

Hozzászólások

 
+1 #1 Ida 2014-03-17 12:42
Gratulálok a jó szándékhoz, a kiváló felkészítőkhöz és a tanulókhoz!
Idézet
 

A hozzászólásokat lezártuk. Nem küldhet több hozzászólást.

Kiemelt partnereink

Hirdetés
Hirdetés