Mozgalmas nyár után a Pannon Filharmonikusok együttese

Mozgalmas nyár után a Pannon Filharmonikusok együttese

Zene
PDF
A nyár sem csupán pihenéssel telt a Pannon Filharmonikusoknál. A Balatonfüredi Anna-bálon közreműködő zenekar a fellépést követően az Armel Produkciós iroda szervezésében a fiatal operasztár Sarah Joy Kabanuck első saját opera-lemezének hangfelvételét készítette el július utolsó hetében. A zenekart Steven Mercurio vezényelte, akivel a januári pécsi újévi koncertet követően az idei Sting-turné keretében találkozhatunk újra hazánkban 2010 őszén, hiszen ő vezényli a Royal Philharmonic Concert Orchestrát a művész legnagyobb slágereit új, szimfonikus hangszerelésben bemutató koncert során.

A lemezfelvételt a Pécs Cantat nyitó és záróhangversenye követte többszáz lelkes kórus közreműködésével. Augusztus 21-én nagy sikerrel mutatta be a zenekar Pécs zenei emlékhelyeit összekötő séta útvonalát, melynek során hat helyszínen a Pannon Filharmonikusok művészeiből álló kamaraformáció előadása színesítette a sétát. A jubileumi ünnepségsorozat keretében több rádióban hallhattunk interjúkat a zenekar művészeivel, melyek a www.pfz.hu oldalon is meghallgathatók.

A nyár után a korábbi évadoknak megfelelően a Pannon Filharmonikusok szeptember 1-jén, Pécs város napján adja első hangversenyét a 2010/2011-es évadban.



Forrás: pfz

Hozzászólások

 
0 #1 Guest 2010-09-01 20:45
Élvezetes, ha más is vezényli a társaságot, új-és új színekkel gazdagodnak ők is, és mi hallgatók is.
Idézet
 

A hozzászólásokat lezártuk. Nem küldhet több hozzászólást.

Hirdetés
Hirdetés