A „Papírtégla” egy rendhagyó memoár, amelyben az egyéni tapasztalatok, a művészettörténet és a kultúra kapcsolódása elevenedik meg. A kötetben a szerző szakmai pályafutása, kutatásai, kiállításai és a képzőművészetekkel kapcsolatos élményei mellett életének meghatározó helyszínei, mint Budapest, Pécs, és más magyar települések is központi szerepet kapnak.
A könyv nem csupán egy életrajz: Aknai Tamás a személyes történetek és szakmai tapasztalatok segítségével vizsgálja a kultúra és a történelem szerepét, valamint azt, hogyan formálták őt és környezetét.
„Amit én pedig a leglényegesebbnek tekintettem: az élő kultúra elsajátítását. A tanulást. [...] A műveltség minden lehetséges emberi megnyilvánulást átitató jelentőségét. Ami átalakulhat. Ha kell, viselkedéssé, harccá, esetenként erkölcsi iránymutatássá, ha kell szépérzékké, és még annyi minden mássá. A történelem ízévé” – Aknai Tamás: Papírtégla
A kötet a Pro Pannonia Kiadói Alapítvány gondozásában jelent meg, a könyvbemutató társszervezője a Művészetek és Irodalom Háza, a rendezvény támogatója a Magyar Művészeti Akadémia Pécsi Regionális Munkacsoportja.
Forrás: MMA