Diese Domain ist bereits registriert
Domain verwalten
Nincs tétlenkedés. December 7-én a PTE BTK megkapta az E25 épület kulcsait, december 8-án pedig már könyvbemutatót tart a Bölcsészettudományi Kar a Zsolnay Negyedben, a hagyományos Decemberi Könyvszüret című rendezvényükre ide várják az érdeklődő közönséget. (Képünkön: kilátás az E25-ből a Zsolnay Negyedre.)
A PAB I. Nyelv- és Irodalomtudományok Szakbizottsága, Művészeti Munkabizottsága, valamint a PTE BTK
Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke 2011. december 8-án 18 órakor megtartja Decemberi Könyvszüret című hagyományos rendezvényét. A könyvbemutató rendhagyó helyszíne a Bölcsészettudományi Kar újonnan átadott épülete a Zsolnay Kulturális Negyedben.
Az est folyamán bemutatják a Tanszék és a Gondolat Kiadó Kommunikáció- és kultúratudományi tanulmányok sorozatában 2011-ben megjelent köteteket. A rendezvényt Fischer Ferenc, a Bölcsészettudományi Kar dékánja nyitja meg, a könyvsorozatot Berényi Gábor, a Gondolat Kiadó főszerkesztője mutatja be.
A bemutatásra kerülő könyvek:
Császi Lajos: A Mónika-jelenség kulturális szociológiája
A beszélgetés résztvevői: Császi Lajos (MTA Szociológiai Kutatóintézet), Horvát János (médiaszakértő), Polyák Gábor (PTE ÁJK Informatikai és Kommunikációs Jogi Tanszék). A beszélgetés moderátora: Bogdán Mária (PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék)
Frazon Zsófia: Múzeum és kiállítás. Az újrarajzolás terei
A beszélgetés résztvevői: Frazon Zsófia (Néprajzi Múzeum), Berényi Marianna (Magyar Múzeumok Online),
Havasréti József (PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék). A beszélgetés moderátora: Szijártó Zsolt (PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék)
A könyvbemutató kísérőrendezvényei:
- Kiállítás Sior könyvillusztrációiból
- Second life – Vigántpetend 2011 június (Kaufmann Balázs filmdokumentációja a Tanszék nyáron, a Művészetek Völgye fesztivál keretei között megrendezett szakmai napjáról).
Az épület megközelítése: a Balokány-ligetnél található bejáraton keresztül, a 6-os út feletti gyalogoshídon áthaladva, bal oldalon az első téglaépület. Parkolási lehetőség: a Zsolnay Kulturális Negyed parkolóházában.