Nem segélyt, hanem esélyt kérnek

Kezdőlap > Közélet > Nem segélyt, hanem esélyt kérnek

Nem segélyt, hanem esélyt kérnek

Közélet
PDF
Nehéz, nagyon nehéz a helyzetük azoknak, akik hosszabb idő után szabadulnak valamelyik büntetés-végrehajtó intézetből. Rajtuk, illetve magán is szeretne segíteni egy mozgalommal a pécsi Varga István (képünkön).




Öt év és hét hónap. Ennyi van Varga István mögött. Idén januárban szabadult Márianosztráról, ahol gyakran tapasztalata, milyen is a visszaesők sorsa. Mert bizony sokan váltanak retúrjegyet a zárt rendszerbe, aztán megint várják azt, hogy kitáruljon előttük a kapu. Ezt követően, kinn nem igazán tudnak magukkal mit kezdeni, mert a spirál ördögi, lefelé, visszafelé irányul.

A Kör Munkacsoport célja az, hogy munkalehetőséget, visszailleszkedési alkalmat biztosítsanak azoknak, akik ugyan megtévedtek, de szeretnének kitörni saját sorsuk korlátjai közül.

– Segítség nélkül szinte lehetetlen dolog a talpra állás – jelentette ki szomorú tapasztalatai alapján Varga István. – Hiszen általában képzetlen emberekről van szó, akik hosszú, szigorú keretek között eltöltött idő okán, szinte minden családi, baráti kapcsolatot kénytelenek voltak megszakítani. Ezért próbáltunk a falak között, még 2010-ben, az év elején közösen gondolkodva, valamit kitalálni.

– Miben törték a fejüket, mire jutottak többen, együtt?
– Egy országos hálózat létrehozásában mindenki érdekelt lehet. Maguk a korábbi elítéltek is, de a civil társadalom sem maradhat ki a dologból. Hiszen, ha a volt rab hasznos elfoglaltságot talál magának, akkor nem spekulál a bűnismétlésen. Ráadásul adófizető állampolgárrá válhat, vagyis az őrzés összege helyett még pénzt is juttathat, az államkasszába.

– A törekvésükhöz kiket szeretnének megnyerni?
– Szervezünk április hónapra egy pécsi konferenciát. Odavárunk országos, illetve helyi politikusokat, vállalkozókat, szociális munkásokat, családsegítőket, mindenkit, aki tud tenni bármit az ügyünk kapcsán.

– Sokak érdekeit próbálja képviselni, de a feladat óriási!
– Ennek ellenére hinni kell benne. Amikor kiengedtek, fogadalmat tettem magamnak, hogy nem átmenetileg leszek ebben a jobb, állandó kötelezettségektől mentesebb élethelyzetben. Ez adhat erőt a további küzdelemhez.

Hozzászólások

 
0 #1 Guest 2011-02-22 20:05
Ez jól hangzik, mert, hogy sajnos igaz. Vagyis ha nincs család, barátok akik segítenének, ha nincs munka.... nyilván mást fog csinálni az aki élni - megélni szeretne idekint. De! Akik segíteni tudnának, azok valahogy, mintha nem látnák ezeket a dolgokat...
Idézet
 

A hozzászólásokat lezártuk. Nem küldhet több hozzászólást.

Hirdetés
Hirdetés