Kezdőlap > Kultúra > Zene > Megalakul az Europa Cantat Baráti Kör

Megalakul az Europa Cantat Baráti Kör

2012. november 25. vasárnap, 09:18 Zene
PDF

November 26-án (hétfőn) 17 órakor kerül sor az Europa Cantat Baráti Kör alapító rendezvényére a Művészetek és Irodalom Házában. A baráti kör célja, hogy összefogja azokat az érdeklődőket, akik tevékenyen részt vettek az 1988-ban Pécsett rendezett Europa Cantat fesztivál szervezésében, és azokat a pártoló tagokat, énekeseket, karvezetőket, akik segíteni szeretnék a 2015-ben megvalósuló kórusrendezvény sikerét. A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

 

Az eseményen felszólal Móczár Gábor, az Európai Kórusszövetség nemrég megválasztott új elnöke is, és Mindszenty Zsuzsánna, a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége elnöke. A 40 európai ország mintegy 50 kóruszenei szervezetét és számos kórust ill. egyéni tagot 1963 óta összefogó Európai Kórusszövetség közgyűlése idén a franciaországi Toulouse-ban találkozott, és választotta meg a 13 fős elnökséget, amelyben 12 európai ország képviselteti magát. Magyarország két programmal is szerepet vállal az európai kórusélet szereplői között meglévő kapcsolatok erősítését célzó sorozatban: 2013 augusztusában a Pécsett megrendezésre kerülő Eurochoir mellett 2014 áprilisában a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége irányításával a zeneoktatás jövőbeni lehetőségeivel foglalkozik majd egy nagyszabású Nemzetközi Zenepedagógiai Szimpózium.
Pécs városa elnyerte 2015-re a EUROPA CANTAT Fesztivál rendezési jogát. A 3 évenként megvalósuló nagyszabású kórusrendezvény stafétáját augusztusban Dr. Páva Zsolt polgármester Torinóban vette át. Városunk 1988-ban már vendégül látta az EUROPA CANTAT-ot, s a „legendás tizedik” azóta is él mind a 3672 résztvevő emlékezetében, illetve része a pécsiek kollektív emlékezetének.
Az Európa Cantat Baráti Kör megalakulására a szervezők várják mindazokat akik tevékenyen részt vettek az 1988-as esemény előkészítésében, lebonyolításában és azokat a pártoló tagokat, énekeseket, karvezetőket akik segíteni szeretnék a 2015-ben megvalósuló kórusrendezvény előkészítésének sikerét.
A részvétel ingyenes, de részvételi szándékát kérjük jelezze az alábbi elérhetőségen:
Balog Réka
72/500-393, 30.220.5114
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.


 

Hozzászólások

 
0 #4 Tenfóji 2012-11-28 22:19
Gimnazisták, egyetemisták, s mindazok, akiknek szívügyük az E. C., bizony most bizonyíthatnak.

A Pécs Cantat is sikeres volt, tehát a legjobb döntés, hogy Pécsre jön újra Európa legjobb kórusénekeseine k java.

Itt reklámozom:
JUNIOR PRÍMA-DÍJAT kapott a Bartók Béla Férfikar énekese és orgonista zg.-ja: BALATONYI SÁNDOR.

Z. Horváth István milyen díjat kapott?
Idézet
 
 
0 #3 Zsuzsa 2012-11-27 11:30
Legyen jó, szerintem is!!! Most viszont itt van/lenne a lehetőség arra, hogy a kötelező önkéntes munkát a fiatalok méltó helyen töltsék el.
Figyelem gimnáziumok!
Idézet
 
 
0 #2 Kisszo Bánk 2012-11-26 21:58
A második "újra" törölve.
Idézet
 
 
0 #1 Kisszo Bánk 2012-11-26 21:56
Az 1988-as az egész Pécset lázba hozta.
Az is igaz, hogy akkor lett az István térből Szent István tér, s hogy akkor olyan izgalmas kegyelmi állapotban volt az ország.

Ami azt illeti, nincs kizárva, hogy 2015-re újra olyan kellemes, kultúrát támogatóvá lesz újra Pécs.

Az EUROPA CANTAT jó hatással lehet megint 160000 baranyaira, pécsire.

50 kóruszenei szervezet nem kevés.

LEGYEN JÓ MINDEN!

SIKERT VALAMENNYIÜNKNE K!
Idézet
 

A hozzászólásokat lezártuk. Nem küldhet több hozzászólást.

Hirdetés
Hirdetés